GEZİ

Travel + Leisure seçti: Hırvatistan dünyada “Yılın Destinasyonu”

Son yıllarda turizmin “yükselen yıldızı” Hırvatistan’a çok önemli bir unvan daha geldi:  Popüler turizm dergisi “Travel + Leisure”in merakla beklenen “yılın gezi destinasyonu” anketinde zirveyi bu yıl Hırvatistan kaptı. Okurların yüzde 28’inin oyunu alan Hırvatistan ilk kez “1 numara” seçilirken, ikinci sırada yüzde oy ile Portekiz yer aldı.

Dergi okurlarına, özel bir gezi yazarları ve turizm uzmanları jürisinin seçtiği 17 destinasyonu aday olarak göstermişti. Yeni Zelanda’dan Güney Kore’ye, İzlanda’dan Kanada’ya kadar son dönemde turizm vitrinine çıkmaya başlayan pek çok aday ülke şehrin olduğu listede Türkiye yoktu.

Travel + Leisure seat: 2

Travel + Leisure, Hırvatistan’ı galip ilan ederken, “Tablo gibi sahillerinin ve denizinin güzelliği bir yana, çok iyi korunmuş tarihi şehirleri ve kasabaları ile, muhteşem yemekleri ve şarapları ile bu ülke tacı fazlasıyla hak ediyor” yorumunu yaptı.

Dergi, dünyayı peşinden sürükleyen Game of Thrones dizisine set olan Adriyatik kıyısındaki Dubrovnik şehri için de “tacın incisi” yorumunu yaptı.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

Email adresiniz sitede görünmeyecek! Zorunlu alanları doldurun: *

HTML kodu kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>